Деколь на чашках
 Суть методу друку деколь полягає в перенесенні логотипу на скляний або керамічний посуд з подальшим високотемпературним випалюванням. Друк проводиться на папері з водорозчинним слоемтрафаретним способом. Зверху зображення покривається лакової плашкою, яка служить основою і зберігає його від руйнування. Під час випалу органічні складові вигорають, а фарба проникає в приповерхневих шар посуду.
Зручність цього способу друку полягає в тому, що етапи операції (друк, зберігання і перенесення зображення) можна робити в різних місцях і розділити в часі. Етапи операції можуть виконувати різні підприємства, чим і пояснюється великий інтерес до даного виду друку.
Друк деколей висуває певні вимоги до виробничих приміщень, де вона здійснюється. Необхідно забезпечити оптимальні умови для зберігання гумованою паперу, при цьому друк та сушка її повинні проводитися в тому ж приміщенні. Повинен дотримуватися температурний режим і стерильна чистота, так як будь порошинка може при випалюванні зіпсувати зображення. Гумована папір дуже чутлива до вологості приміщення і коливань температури. Невеликі їх зміни можуть призвести до зміни її форми, що негативно позначається на суміщенні барвистих шарів.
Печі для випалення для якісного друку повинні бути невеликої ємності. Вони можуть бути прохідними і циклічної дії. Нагрівання відбувається з п'яти сторін і регулюється мікропроцесорами, що забезпечують однакову температуру у всьому просторі печі.
Скло і кераміка повинні обпалюватися в різних печах, так як для них різний температурний режим і приплив повітря. Виробничий цикл триває близько п'яти годин, при цьому в добу проводиться два-три цикли випалу.
Головними чинниками при виготовленні якісного виробу є: повільний і безперервний підйом температури, хороша вентиляція і достатній приплив кисню. Особливо важливо це дотримуватися при декоруванні виробів дорогоцінними металами, такими як золото і платина. Хороша якість зчеплення поверхонь визначається дотриманням графіка нагріву, досягненням максимальної температури і часом її стабілізації, причому, резистивний зображення буде тим вище, чим більше значення температури переносу.
Сушка віддрукованих листів є вузьким місцем при виготовленні деколей. Вона повинна здійснюватися в тому ж приміщенні, в тих же кліматичних умовах, де проводилася друк та їх зберігання. Сушка проводиться протягом восьми годин, що може значно знижувати продуктивність виробничої лінії.
Перенесення надрукованій деколі на виріб вимагає наявності резервуара з чистою, часто замінної водою і гумового шпателя для згону води і здійснення притирання. Якщо притирання буде проведена не якісно, що залишилися бульбашки повітря утворюють плями- «пробивання» на готовому виробі. Після притирання слід видалити з поверхні зображення залишки клею, протерши його чистою ганчіркою. Потім виріб з нанесеною на нього деколью сушиться протягом години і відправляється на випал.Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба "Анализ рынков"Создан 27 дек 2015Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Rambler's Top100