Чайні сервізи - історія і сучасність
Багато хто вважає, що перші сервізи виникли в той час, коли підприємливі китайці винайшли фарфор. Насправді вони з'явилися задовго до цього. Ще за часів середньовіччя столи багатих і знаменитих осіб прикрашала вишуканий посуд.

Її виробляли з таких матеріалів як срібло, фаянс, майоліка. Крім даних матеріалів нерідко використовувалося чисте золото. Після виникнення сервізів з порцеляни ціна на золоті набори посуду різко впала і стала рівною ціні даних порцелянових наборів.

Що стосується чайних сервізів, то вони виникли в Європі у вісімнадцятому столітті. Саме тоді в моду увійшло чаювання, яке сприймалося як особливий ритуал, і було обов'язковим явищем в сім'ях знаті. Звичайні люди, селяни, не могли дозволити собі таке задоволення, так як чай для них був недоступною розкішшю.

Зовнішній вигляд чашок в перших чайних сервізах був досить незвичайним і цікавим. Вони були схожі на невеликі піали, пити з яких було не зовсім зручно, зате красиво. Заварювали чай в глиняних чайниках, аналогічних китайським.

У вісімнадцятому столітті європейці практично повністю освоїли процес виготовлення порцеляни. Бажання розвиватися в цьому напрямку у них стимулювали незаперечні переваги даного матеріалу.

Основним з таких переваг порцеляни є погана теплова провідність. Завдяки їй, порцелянові чайні сервізи могли довго зберігати температуру напою.

Трохи пізніше модернізувалася форма посуду, яка складалася в чайному сервіз. Чашки стали купувати більш сучасну форму. Вони збільшилися в розмірі.

Тепер пити з них було не тільки зручніше, але і приємніше.

Саме в той час пішла мода на незвичайний химерний дизайн чашок. Вони ставали вигнутими, восьмигранними або прямокутними. Таким чином, чайний сервіз почав поступово перетворюватися в прикраса інтер'єру.

Складовими класичного чайного сервізу були чашки, чайник для заварки, ємності для молока і цукру, а також скринька для зберігання чаю в сухому вигляді. Даний набір і в нинішній час залишається незмінним. Чайні сервізи розраховувалися на кілька персон.

Їх кількість могло варіюватися від одного, до дванадцяти.

Чайні сервізи різних країн можна було розрізнити за зовнішнім виглядом. Таким чином, російські сервізи мали бочковатую форму, у англійського сервізу вона була витягнутої, а біля східного - сплющеною.

Сучасні сервізи для чаювання можуть мати найрізноманітнішу форму, дизайн і виробляються як з дорогих, так і з дешевих матеріалів. Вони доступні для кожної людини.

Наприклад, в інтернет-Магазн Апріла здійснюється продаж столових сервізів з кістяного порцеляни. Завдяки цьому, красивий посуд може щодня радувати нас і прикрашати наше житло.Создан 04 дек 2016Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Rambler's Top100