Види столових сервізів: з минулого в сучасність
Воістину царську велич у всій своїй красі! І лише з 14 століття сервізи почали набувати звичні для нас форми, зменшуючись в розмірах і втрачаючи окремі частини в просторі століть.
Які бувають сервізи

Сервізи бувають столовими, чайними, кавовими і десертними. Як правило, вони включають комплекти посуду для шести або дванадцяти осіб, а ось набори, розраховані всього на чотирьох чоловік, досить рідкісні.
столові сервізи

Отже, столовий сервіз, розрахований на дванадцять персон, складається з 68 одиниць посуду, в які входять глибокі, дрібні, закусочні і пиріжкові тарілки в кількості дванадцяти штук, два великих страви круглої форми, два - овальної, причому вони повинні бути різних розмірів, дві селедочниці, салатниця, супниця, Соусниця, гірчичниця, сільничка, ємність для подачі хрону, перечниця, глечик для напоїв і т.д.

В столовий сервіз для шести персон входить 35 одиниць: дрібні, закусочні і пиріжкові тарілки (по шість штук кожного виду), неодмінно супниця, салатниця, сільничка та перечниця, соусник, набір страв і Селедочница, а також глечик і - необов'язково - ємність під хрін .
чайні сервізи

У складі чайного сервізу на дванадцять персон ви неодмінно знайдете 54 предмета, з яких 12 пар доведеться на чайні чашки і блюдця, дванадцять - на десертні тарілочки, чайник для заварювання, молочник, сухарниці, маслянки, а також в деяких випадках кілька полоскальницю для ополіскування чашок.

Чайний сервіз на шість персон, як правило, включає до двадцяти предметів - це шість пар чашок і блюдечек, чайник для заварювання, маслянка, молочник, ваза для цукерок, блюдо під торт і іноді розетки для варення.

Можна також натрапити в продажу на набори для двох, які так і називаються «тет-а-тет», що включають в себе всього 2 пари чашок і блюдечек, прикрашених порцеляновими ложечками. Іноді такі набори доповнені заварювальним чайником і цукерниці.

Велике блюдо для торта, а також шість десертних тарілочок входять до складу десертного сервізу для торта, розрахованого на шість персон. Іноді він також оснащений порцелянової лопаткою для торта і фруктовниці.
етнічні сервізи

Досить поширені і цільові сервізи з підкреслено - етнічної спрямованістю. Ви ж не будете сперечатися, що набір для італійського капучіно значно відрізняється від східних сервізів для кави або чаювання.

Англійські сервізи також разюче відрізняються від японських або китайських наборів для проведення чайних церемоній. При цьому для виготовлення таких сервізів, крім фарфору, успішно використовують камінь, кераміку, а також оброблене спеціальними лаками дерево.

Жителі нашої країни також живлять неминущу слабкість до старовинних столовий сервіз, які не поступалися кришталю за популярністю в якості прикраси сімейного буфета. На заході ж прийнято не ховати всю цю красу по шафах і полицях, а вивішувати її на стіни або розставляти по спеціальним зовнішнім поличках, підвішеним уздовж стін. Якщо ви не прихильник разномастія в питаннях сервірування столу, придивіться до яскравих або ж стриманим столовий сервіз, виконаним в кращих традиціях жанру.
Виробники сервізів

Звичайно, важливе питання, якій фірмі-виробнику краще віддати перевагу. Що ж, це справа не тільки смаку, але і фінансових можливостей.

 


Создан 04 дек 2016Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Rambler's Top100